Tervetuloa DAMA Finland-yhdistyksen seminaariin ja vuosikokoukseen 2022

DAMA Finland ry järjestää tiedonhallinnan seminaarin ja yhdistyksen vuosikokouksen 13.4.2022. Seminaarin aiheena on data katalogit. Vuosikokouksessa valitaan uusi hallitus, hyväksytään toimintasuunnitelma ja talousarvio sekä myönnetään vastuuvapaus aiemmalle hallituksille.

AIKA: 13.4. huhtikuu 2022
PAIKKA: Solita Oy, Eteläesplanadi 8, Helsinki, Finland

AGENDA
16:30-17:00  Ovet auki
17:00-17:05  Tervetuloa, Sami Laine, puheenjohtaja, DAMA Finland ry
17:05-18:00  Data Katalogit, Lasse Girs, Data Business Designer, Solita
18:00-19:00 DAMA Finland ry vuosikokous (erillinen linkki jäsenistölle)
19:00-            Keskustelua ja verkostoitumista

Ilmoittautumiset seminaariin osoitteessa https://lnkd.in/e7iANbTe

Jäsenten vuosikokoukseen osallistuminen virtuaalisesti erillisestä linkistä, joka on jaettu jäsenille jäsenrekisterin perusteella. Yhdistyksen jäseneksi voi liittyä täältä: https://lnkd.in/dpciHdza

Seminaari Data Katalogeista on avoinna kaikille, mutta vuosikokous vain jäsenistölle. Seminaariin ja vuosikokoukseen on mahdollista osallistua myös virtuaalisesti. Linkit toimitetaan ilmoittautuneille ennen kokousta.

Haemme uusia jäseniä myös tulevaan hallitukseen vuodelle 2022. Vaikka hallituspaikka ei kiinnostaisi, niin liittykää yhdistykseen tukemaan yhdistyksen toimintaa ja missiota – data-ammattilaisten ja tiedonhallinnan roolin nostaminen osaksi organisaatioiden kriittisintä sisäistä voimavaraa. Tuo siis myös kaverisi seminaariin ja DAMA-yhdistykseen!

DAMA Finland ry:n tarkoituksena on edistää ja kehittää tiedonhallinnan ja informaation roolia tärkeänä varallisuutena organisaatioiden kehittämisessä. Lisäksi tarkoituksena on edistää alan toimijoiden verkostoitumista liiketoiminta- ja teknologiarajojen yli ja vaikuttaa osana valtakunnallisesti toimivaa TIVIA yhteisöä.

Toimintakertomuksestamme taas näkee mitä teemme käytännössä.

DAMA Finland ry:n hallituksen 2021 jäsenet
Sami Laine, Siili Solutions,
Erkka Niemi, PhD, Grape Consulting,
Jani Iivari,, Paulig Group,
Minna Oksanen, Ari Hovi,
Taru Väre, OP Financial Group,
ja varajäsenet
J-P Paananen, Bank of Finland (Suomen Pankki – Finlands Bank)
Jyrki Tunnela, Solita

Kiitokset toiminnantarkastuksesta
Tero Jääskelä:lle, ABB.

Mikäli teillä on haasteita päästä virtuaaliseen kokoukseen tai seminaariin, niin ottakaa yhteyttä puheenjohtajaan.